800 201 101

Hypotéka s exekucí. Jak situaci vyřešit?

17. 2. 2020

Jakmile se ocitnete v situaci, kdy delší čas nemůžete hradit své závazky, je na vás vydán exekuční příkaz. To znamená omezení nakládání s vaším platem a povinnost pravidelně hradit předepsanou částku nebo ztrátu majetku. V takové situaci vám s exekucí může pomoci hypotéka. Po úhradě dluhu však nadále zůstává zápis v registrech. Jak postupovat?

Hypotéka s exekucí, jak pomáhá oddlužit

Jste v nepříjemné situaci a exekuční příkaz znamená, že vám bude po několik let strhávána z platu závratná částka a ponecháno jen minimum prostředků. Jestliže ale vlastníte nemovitost, může vám pomoci hypotéka s exekucí. Vlastněnou nemovitost dáte do zástavy a získané prostředky použijete na úhradu původního dluhu nebo původních dluhů. U hypotéky si následně můžete nastavit dobu splácení na několik let nebo i desítek let a snížit měsíční výši splátky na únosnou míru.

Hypotéka s exekucí pak primárně slouží k oddlužení, tedy k úhradě současných dluhů a jejich refinancování.

Kdo vám poskytne hypotéku s exekucí

Hypotéku s exekucí poskytují nebankovní společnosti, které nemají tak přísná pravidla pro schvalování úvěrů. Hypotéku může získat soukromá osoba, co vlastní nemovitost a poskytuje se na určitou procentní výši ceny nemovitosti určené znaleckým posudkem. Půjčka je neúčelová, získat můžete 60 až 80 procent odhadní ceny nemovitosti.

Při splácení půjčky můžete vkládat mimořádné splátky a zkrátit dobu splácení nebo celý úvěr uhradit dříve.

Nebankovní hypotéky můžete splácet i desítky let, záleží na dohodě při sjednání úvěrové smlouvy. V takovém případě vás splátka nebude zatěžovat tolik jako nařízená exekuce.

Hypotéka po exekuci

Doplatili jste vaše původní závazky? Chcete řešit bytovou situaci? V takovém případě vás stále bude trápit původní zápis v registru dlužníků. Banky jsou při poskytování úvěrů velmi obezřetné. Některé záznamy zůstávají v registrech dlouhá léta a znamenají pro klienty velký problém při další žádosti o úvěr.

Požádejte o výmaz

Některé záznamy z registru dlužníků je možné po určité lhůtě vymazat. O vymazání požádáte příslušný registr. Žádat je možné také prostřednictvím předepsaného tvaru SMS zprávy.

Sjednejte si úvěr u stejné instituce

Pokud vás do registru dlužníků nechala zapsat jedna konkrétní banka a té jste všechny závazky uhradili, pak žádejte o nový úvěr právě tam. Banka zná vaši platební historii i morálku.

Zažádejte o nebankovní úvěr

Záznamy v registru dlužníků z minulého období jsou velkým problémem. Úvěr si můžete sjednat u nebankovní společnosti, šanci máte i v případě, kdy vám banka poskytnutí úvěru zamítla.

U nebankovní společnosti se úvěry poskytují na pevnou úrokovou sazbu, máte jistotu, že vám nikdo splátku nenavýší. Všechny žádosti jsou posuzovány individuálně a úrokové sazby jsou příznivé.

Další články

Zajímavosti

Sloučení půjček může výrazně zlevnit půjčení peněz

Sloučení půjček můžete v nabídce bank i nebankovních společností najít také pod pojmem konsolidace. Podstatou je, že několik různých úvěrových produktů, jako je například spotřebitelský úvěr, ...
Zajímavosti

Jak prodat byt s hypotékou

Hledáte nové bydlení a chcete proto prodat svůj byt? Byt je ale zajištěn hypotékou? Pokud nemáte peníze, abyste hypotéku doplatili a nemovitost zbavili zástavy, prodejte ...
Zajímavosti

Co s hypotékou po rozvodu

„Dokud nás hypotéka nerozdělí,“ mohlo by se s jistou nadsázkou dnes říkat u oltáře. Hypotéka je pro pár významný závazek. Jak se s ní vypořádat ...